Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

částečně invalidní důchod + parkování

Autor Michaela
Předmět částečně invalidní důchod + parkování
Dotaz Dobrý den, chci se zeptat... jsem částečně invalidní důchodce, jestli mám právo na rezervaci místa před domem a kolik by mě to stálo. Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Michaelo,

pokud jste držitelkou průkazu ZTP, tak můžete požádat vaši obec o zřízení vyhrazeného parkovacího místa před vašim domem. Žadatel zpravidla hradí označení parkoviště na vozovce, tedy asi 3000,- korun. problém je v tom, že na vyhrazené parkovací místonení právní nárok, to znamená, že obec může, ale také nemusí takové místo zřídit.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.