Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Blokové čistění - místo pro invalid. stání

Autor Marie Šimková
Předmět Blokové čistění - místo pro invalid. stání
Dotaz

Dobrý den,

jsem invalidní a mám invalidní stání před domem označené:

- svislou dopr. značkou s invalid. vozíkem a SPZ mého auta

- vodorovné značení (invalid.vozík) na chodníku.

Chodím o 2 fr. holích. Za oknem auta mám povolení z Magistrátu, že toto auto s SPZ .... může na tomto vyhrazeném stání parkovat. Hrozí mi odtah vozidla při blokovém čistění komunikací neb musím mít za oknem auta i modrou značku invalid. vodíku, které se z automobilů často kradou?

Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šimková,

měla byste se dohodnout se správcem komunikace, to je odbor dopravy ve Vašem městě, na způsobu čištění Vašeho parkovacího místa. Pokud nevyvoláte sama jednání, tak Vám hrozí odtah auta. Města jsou povinny při čištění ulic vrátit auto na místo, ale majitel auta musí platit náklady odtažení a zpět přivežení auta.

S pozdravem Václav Krása