Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

bezplatné jízdné pro doprovod dítěte s kartičkou ZTP/P

Autor Vladimíra Gubaničová
Předmět bezplatné jízdné pro doprovod dítěte s kartičkou ZTP/P
Dotaz

Dobrý den. Prosím o informaci. Máme zdravotně znevýhodněné dítě s kartičkou ZTP/P. Víme že tomto případě doprovázející osoba nehradí dopravu , je ale nutné aby ten kdo dítě doprovází dosáhl zletilosti? Když toto dítě doprovází starší sourozenec, který ještě není zletilý, musí v autobuse platit?

Děkuji za váš čas.

Vladimíra Gubaničová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Gubaničová,

zákon ani prováděcí vyhláška nic takového nestanoví. Předpokládá se však, že doprovázející osoba již je schopna samostatně jezdit ve veřejné hromadné dopravě.

S pozdravem Václav Krása