Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Autobusy

Autor Dominika Doláková
Předmět Autobusy
Dotaz

Dobrý Večer pane Krása. Jsem velmi rozlobená. Zjistila jsem, že společnost ICOM transport i v roce 2014 nakupuje pro meziměstskou dopravu stále bariérové autobusy. Společnost koupila 35 autobusů s výtahem pro vozíčkáře s pomocí evropské dotace. Stejné typy nakupuje i dále ze  svých peněz, ale bez výtahu. Domnívám se, že tento trend je nutné zastavit. Například v okolí Litomyšle,České Třebové a Vysokého Mýta tak nejezdí jediný bezbariérový autobus na linkách ČSAD Ústí nad Orlicí, dceřinná společnost ICOMU. Tento dopravce ovládá poměrně velký trh s meziměstskou dopravou a autobusy, které jezdí po Vysočině s výtahem pro vozíčkáře jezdí po celé republice ovšem bez výtahu. Domnívám se, že by NRZP měla zasáhnout a VELMI důrazně se ohradit proti politice této společnosti, která akorát zneužila evropské dotace k nákupu vozů. O Vozíčkáře jim vůbec nejde, výtahy velmi často nefungují a společnost je neopravuje. Musíme si uvědomit, že tyto autobusy tu budou ještě za 20 let a to je podle mě nepřijatelné. Společnost ARRIVA začíná pro meziměstskou dopravu nakupovat vozy LE a je třeba v tomto dále pokračovat. Ještě bych měla připomínku k linkám ARRIVY z pražského opatova kde jezdí nízkopodlažní autobusy SCANIA, ale nemají plošinu. Bylo by vhodné domluvit s dopravcem doinstalování plošiny do vozidel. S pozdravem .

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Doláková,

Váš podnět předám komisy NRZP ČR pro bariéry.

S pozdravem Václav Krása