Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

24 hodin.

Autor Jana Nováková
Předmět 24 hodin.
Dotaz

Dobrý Den, velmi mne komlikuje cestování nahlašování cesty 24 hodin dopředu u vlaků. Bude tato lhůta někdy odstraněna? Ve spoustě případů není potřebná a je pro vozíčkáře velmi diskriminační, neumožňuje nám aktivně žít. Nelze totiž žít aktivně a vše vědět 24 hodiny dopředu, auto nemám protože nemůžu získat řidičské oprávněnéí a ani bych ho z hlediska financí neutáhla. Ted to funguje tak, že chodím na nádraží když to 24 hodin dopředu nevím a vždy musím PROSIT o to abych byla přepravena. Jsem z toho vždy velmi špatná, ale nemám jinou možnost přepravy, je velmi ponižující prosit stojícího člověka o to aby vytáhl plošinu a naložil mne do vlaku a po té mu děkovat za to, že to udělal. Přijde mi to velmi ponižující, vždyt ten člověk je od toho placen aby obsluhoval plošinu, myslím že on by měl prosit spíš mne jako zákazníka abych cestovala. Bude to někdy fungovat v ČR jinak?

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nováková,

ČD neustále tvrdí, že mají nedostatek upravených vozů, a tudíž potřebují manipulační dobu na to, aby upravený vůz dokázali připravit pro konkrétní vlak. Tudíž se domnívám, že lhůta 24 hodin nebude asi v nejbližší době zkrácena. Chápu, že je to ponižující, ale nyní s tím nedokážeme nic dělat.

S pozdravem Václav Krása