Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

parkovací místo

Autor Dočkal Jiří
Předmět parkovací místo
Dotaz

 

 Přeji všem dobrý den.

Mám dotaz ,který se týká parkovacího místa u domu.Dcera je držitelem ZTP/P.zastupuje ji moje manželka.Nedávno jsme požádali na úřadě o přidělení parkovacího místa u domu..Jeden z mnoha důvodů je že když někam odjede o víkendu vrátíme se večer tak už není kde parkovat.Naše žádost byla zamítnuta ,protože prý jde o účelovou komunikaci a na to namáme nárok a že nějakých 300 až 400 m od domu je parkoviště.Tak se chci zeptat jestli na to máme nárok podle nějakého zákona a jestli tímto zamítnutím nebylo  porušeno nějaké právo.

moc děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Dočkale,

žádný zákon nestanoví povinost obce zřídit vyhrazené parkovací místo pro konkrétního držitele průkazu. Záleží na posouzení obce a dopravní situace zda zřízení takového parkovacího místa umožní. Doporučuji Vám jednat přímo s vedením obce a přesvědčit je o nezbytnosti zřízení parkovacího místa. Jinou možnost nemáte.

S pozdravem

Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.
Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.