Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

parkovaci karty ZTP

Autor Ivan
Předmět parkovaci karty ZTP
Dotaz Dobry den pane Kraso, neplanuje se ve vlade nejaka revize modrych Parkovacich prukazu ZTP ? Jako vlastnik teto karty zjistuji, ze kazde druhe auto ma tento doklad evidentne zfalsovany diky tomu, ze asi neni problem vyrobit falzifikat. Kontrolni organy toto na vyhrazenych parkovistich pro invalidy evidentne prehlizi.. Dekuji Vam za odpoved Ivan

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Ivane,

myslím si, že nemáte pravdu, že by se průkazy tak lehce falšovaly, protože při kontrole musí držitel parkovacího průkazu také předložit průkaz ZTP nebo ZTP/P. Parkovací průkaz má ochranný hlubotisk, takže se dá poznat, že jde o kopii. 

Souhlasím s Vámi, že často orgány nedodstatečně dohlíží na zneužívání průkazu, ale to nevyřeší nová legislativa.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.