Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP-P a jízda po dálnici

Autor Jana
Předmět ZTP-P a jízda po dálnici
Dotaz

Dobrý den,

prosím vás o upřesnění. Pan Petr se vás nedávno ptal jestli je parkovací karta přenosná, vy jste mu potvrdil, že ano a že je možné jej použít v každém autě samozřejmě a kartou ZTP nebo ZTP-P. Jak je to ale s osvobozením dálničních poplatků, někde se píše, že držitelem motorového vozidla musí být on sám, nebo osoba blízká. Mám nyní auto na opravě a potřebuji s dcerou, která je ZTP-P a má i parkovací kartu použít dálnici. Kamarádka mi nabídla, že nás obě odveze. Musíme tedy zaplatit dálniční známku nebo ne? Mimo dálnici je tedy parkovací karta přenosná a na dálnici už ne?

Děkuji Vám za odpověd´a přeji hezký den

Jana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

v otázce dálničních poplatků se zatím nic nemění. To znamená, že parkovací průkaz je přenosný z jednoho auta do druhého a Vaši známí Vás mohou dovést kam potřebujete bez popélatku na dálnici. Jediný problém může vzniknout tehdy, pokud by se vraceli bez Vás, protože by museli prokazovat, že jízdu uskutečnili v souvislosti s osobou, která je držitelem parkovací karty a průkazu ZTP nebo ZTP/P.

S pozdravem Václav Krása