Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zákaz vjezdu všech vozidel ZN B 1

Autor Matěj Dierer
Předmět Zákaz vjezdu všech vozidel ZN B 1
Dotaz Dobrý den pane Krása jsem držitelem průkazu ZTP mám dotaz mohu vjet na silnici kde je dopravní značka B1 zákaz vjezdu všech vozidel s dodatkovou tabulí mimo stavba bus před touto značku je zase upozornění že za 1500m tam zákaz vjezdu dopravní obluze vjezd povolen.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Dierere,

pokud máte parkovací průkaz, můžete podle zákona vjíždět do ulic, kde je zákaz vjezdu s dodatkovou tabulkou, "Dopravní obsluze vjezd povolen". Asi by se nic nestalo, pokud byste jel ulicí s uvedenou dodatkovou tabulkou, ale není to v souladu se zákonem.

S pozdravem Václav Krása