Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dopis předsedovi Senátu.

01.04.2010, 13:43   |  

Vážený pane Sobotko, milý Přemku,

protože se již dlouho známe, dovoluji si Ti tykat. Přečetl jsem si Tvůj blog na aktualne.cz        „ Na chytračení čas nezbývá“, a musím říci, že mě velmi zklamal, a proto jsem se rozhodl Ti touto formou odpovědět. Přiznám se, že jsem čekal od Tebe nějakou analýzu situace v ODS, vysvětlení Tvých kroků v minulém týdnu a nastínění představy, jak by se dále měla situace v ODS vyvíjet.

 

Očekával bych od třetího nejvyššího ústavního představitele České republiky poněkud státnický přístup k řešení problémů na politické scéně a uvážlivá slova při hodnocení politické situace. Jsem přesvědčen o tom, že se nehodí k Tvé funkci, abys používal slovník, který naši politickou kulturu posunuje někam do nejspodnějších pater. Domnívám se, že není vhodné, aby předseda Senátu, takovým způsobem, který jsi předvedl na svém blogu, útočil na jinou politickou stranu. Slova o vymývání mozků, bezuzdné levicové demagogii, křupanském hrubiánství a podobně by neměla být veřejně prezentována Tvými ústy.

 

Před časem jsi veřejně deklaroval, že bys uvažoval o kandidatuře na prezidenta České republiky. Člověk, který uvažuje o kandidatuře na prezidenta České republiky, by neměl národ rozdělovat, ale měl by jej spojovat. Tvůj blog považuji za určité selhání, kterého by se předseda druhé komory Parlamentu ČR neměl dopustit. Politici si často stěžují na pokleslou politickou kulturu, jistě mi dáš za pravdu, že sami by k tomu neměli přispívat.

 

Chápu, že v současné vypjaté atmosféře jsou všichni politici nervó;zní a někdy se neubrání určitým tvrdším slovům. Vše by však mělo mít svojí hranici. Je také možné, že jsi tvrdé výrazy zvolil záměrně, a to proto, abys deklaroval členům ODS loajalitu s nimi, možná také, že drsným slovníkem chceš sám sebe utvrdit, že Tvoje kroky v minulém týdnu byly správné.

 

U některých politiků bych dokázal takovou věc pochopit. Nemohu se však smířit s tím, aby předseda Senátu používal slovník jako podomek. Ve své funkci reprezentuješ širší spektrum občanů, než jednu politickou stranu a je pod Tvojí důstojnost používat urážlivý slovník a demagogii, která má působit na ty nejnižší pudy.

 

Věřím, že Česká republika se bude rozvíjet, ať volby dopadnou jakkoliv a tvrzení, že volby by nás mohly vrátit před rok 89, už není demagogie, ale hloupost. Všichni víme, že můžeme dělat všelijaké přemety, ale naštěstí cesta zpátky již není možná.

 

Přeji Ti bohabojné velikonoční svátky a všechno dobré.

 

 

Tvůj Vašek Krása